سوال 50 قدم یک / آیا می توانم بهبودیم را بدون تسلیم کامل شروع کنم ؟

به به … بعضی سوالات هستن که بحث های زیاد و دو گانگی زیادی در انجمنها بر سر اونها وجود داره و همین چالش خیلی لذت بخشه که هر کسی نظر خودش رو داره و علیرغم نظرات متفاوت کنار هم به خوبی زندگی میکنیم … این سوال یکی از اونهاست !

افراد بسیاری هستن که معتقدن خیر ! من بدون تسلیم کامل نمی تونم بهبودی رو شروع کنم .

و من از دسته ی اقلیت هستم که میگن بله ! من خیلی ها شروع کردن و شد ! دو نکته ی ظریف در سوال وجود داره . اول کلمه ی «تسلیم کامل» دوم «شروع کنم » . ببینید عزیزان من ، مگه ممکنه آدمیزادی با ذهن بیمار وارد مسیری معنوی بشه و در اول راه ، زمانی که هنوز شیطان درونم افسار زده نشده و داره توی مغزم جولان میده من بیام و یک راست تسلیم کامل بشم و بشینم سر جام و تمام اصول رو به ناگاه قبول کنم و عملی کنم ؟

اگه میشد این بسیار عالی بود و ایده آل (حتی خود من به علت درد شدیدی که متحمل شدم از بیماری موقع ورودم بسیار به این ایده آل نزدیک بودم درد بسیار کمی رو در طول بهبودی تجربه کردم و لذت بسیار بردم ، چون اونقدر خسته بودم که کامل نشستم سر جام و هر چی شنیدم رو تسلیم وار عمل کردم … و از طرفی بسیار شنیدم کسانی رو که در یک لحظه روشنیده شدن و به ناگاه در اوج عجز نوری دیدن و کلا تغییر کردن ، مثالش بیل ویلسون عزیز که روحش شاد . بنیانگذار انجمن های دوازده قدمی و با تشکر از اون نور پاکی که بر او تابید … اما این برای همه اتفاق نمی افته !!! و قدمها برای همه نوشته شدن ) . بسیاری از عزیزانم رو دیدم که با تسلیمی جزئی (نه کامل) وارد بهبودی شدن . شک ها ، اشتباهات ، جستجوهای خودشون رو داشتن ولی  ورود به بهبودی تقریبا با هر حالی ممکنه ، فقط نیاز به صداقت ، روشن بینی و تمایل داره … اونم از هر کدومش مقداری و نه در حد کمال و دقت کنیم که داریم از ورود به بهبودی حرف میزنیم . در سوال 52 در مورد ادامه ی بهبودی و تسلیم کامل صحبت خواهیم کرد … اما برای ورود من معتقدم کافیه پاک از عادتم باشم و سه ابزار صداقت روشن بینی و تمایل رو در دست بگیرم و شروع به کارکرد قدمها با یک راهنما کنم همین .

 

پی نوشت : از نبودن نظرات در سایت کمی متعجبم و هرگز دوست ندارم متکلم وحده باشم . ترجیح میدم درکها ، نظرات ، سوالات عزیزانم رو ببینم و اینجا محلی بشه برای گفت و گو … گفت و گفت رو در کل نمی پسندم و امید دارم اینجا محلی برای گردش پیام خداوند باشه و اون نور پاک رو با کمک هم در این سایت به گردش در بیاریم .

Check Also

سوال 52 قدم یک / آیا می توانم بدون تسلیم کامل به بهبودیم ادامه دهم؟

خوب رسیدیم به این سوال که آیا من می تونم یه جورایی عشقی و نیمه …

2 نظر

  1. سلام دوست خوبم مطالب اینقدر پر /بامفهوم/ظریف گفته میشن ک من یکی ازجام بلند نمیشم تا همشو نخونم وسعی میکنم حفظ کنم .دوست دارم /ممون /!!!!!ازون حرفای خودته !!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *