نشانه ی روز :

سوال 17 قدم پنجم / راه هایی که از آن طریق می توانم شهامت لازم را برای کارکرد این قدم پیدا کنم چه می باشند ؟

خوب دنبال راهی می گردیم که شهامت لازم برای انجام این قدم رو پیدا کنیم. بذار از راه سختش برم! ترجیح میدی برگردی به روزهای سیاهت یا قدم پنج کار کنی؟! (می دونم خیلی خشن شروع کردم! ولی حقیقت داره! در نشریه ی یکی از انجمنهای دوازده قدمی خوندم که کسایی که این قدرم رو کار نکنن دیر یا زود بر میگردن به روزهای سیاه گذشته و عادتی که غیر قابل ادارشون کرده بود!). 

می دونم همین یه جمله اگه بهت شهامت نده، حداقل بهت انگیزه میده، اما بذار حالا ملایمتر پیش بریم. منبع ترس از این قدم بیماریه و منبع شهامت در قلب ما خداونده! پس اولین کاری که می کنیم همونطور که باقی زندگیمون رو به خداوندی که درک می کنیم سپردیم و نتیجه رو دیدیم، اینجا رو هم میسپریم! ما غول بزرگه رو سپردیم بهش و امروز آروم و بدون ترس نشستیم داریم قدم کار می کنیم، حالا برای کارکرد این قدم چرا بهش نسپریم؟!

از طرفی یکی از راههای به دست آوردن شهامت همیشه مشارکت کردن ترسهاست! بگو که می ترسی، اما از خدا شهامت میخوای و ببین چه شهامتی بهت هدیه میده!

راه دیگه نگاه کردن به کساییه که این راه رو رفتن و کمک گرفتن ازشون، بهت روحیه میده! وقتی می بینی که ترس نداشت، وقتی می بینی نتیجه داشت این دارو رو هر چند تلخ سر می کشی و جلو میری …

راه بعدی مطالعه ی نشریاته! خیلی به نظر کلیشه ای میاد ولی کتابهای ما واقعا شگفت انگیزن، از روح و جان هزاران نفر هزاران جمله برای تو آمده که در هر لحظه ای ممکنه درخشش یکی از این جمله ها، دقیقا همون چیزی باشه که روح ترسیده ی تو رو تبدیل به یه روح بی باک بکنه! پس از نشریات غافل نشو و به خاطر داشته باش خداوند از هزاران راه با تو صحبت می کنه که یکی از قشنگاش نشریاته! 

یه راه دیگه که می تونی امتحان کنی، مراجعه به قلبته! آره دوست عزیزم، قلب ما اگه خوب شفاف شده باشه، خیلی قشنگ به ما میگه که کار درست چیه و راه غلط چیه!(همون بیداری روحانی)  ما یک راهنمای درونی به نام شهود هم داریم (که البته چون تفسیرش به عهده ی ذهنه و ذهن ما یک خط در میون درگیر فیلتری به نام بیماریه تا به حال نتونستیم ازش استفاده کنیم و باید مهارتش رو کسب کنیم و این راه آخر بحث خیلی بزرگ و پیچیده ایه، اما ازتون می خوام کم کم و در چیزهای کوچک و با مشورت ازش استفاده کنید تا تجربه کنید! )

اینهمه ابزار … حالا بریم شهامت کسب کنیم 🙂 

کانال تلگرام مسیر آرامش، دوازده قدم آرام: این روبرو کلیک کنید شاید باز شه! ورود به تلگرام با یاروشکن 😂 می تونید در تلگرام این رو سرچ کنید : aram12steps

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *