نشانه ی روز :

سوال 18 قدم 5 / چگونه تمرین اصل روحانی شهامت در این قدم بر روی کل بهبودی من تاثیر خواهد گذاشت ؟

شهامت. یکی از اصول روحانی که اگه درک بشه و به کار گرفته بشه از ما رهجویانی قدرتمند در مسیر بهبودی و زندگی میسازه! شهامت رو در قدم چهار معنی کردیم: خیلی ساده:  «از ترسهات نترس» یا بهتر بگم «اصلا بترس، اما حرکت کن!» 

عزیزی بود که می گفت چیزی به نام ترس در وجود من وجود نداره! من به دل آتش هم بزنم نمی ترسم! به نظرتون این چیز خوبیه؟! من معتقدم ترس هم یکی از پیام آوران الهیه و عدم حضورش برای من به معنی عدم وجود سلامت عقله! 

شهامت به من میگه علیرغم ترسهایی که ذهنت به تو میده، که نیمیش از ناشناخته هاست، نیمیش برای احتیاط و دمش هم گرم، به خداوند، راهنمات و فرایند بهبودی اعتماد کن و حرکت کن و کارهای لازم برای بهبودیت رو انجام بده! شهامت به معنی نترسیدن نیست، به معنی اینه که علیرغم ترست، ترسها رو از انجام این قدم آنالیز کن، دلیلشون رو درک کن و ازشون تشکر و عبور کن!

سوال کامل تر از من خواسته اصلا نگاهی به شهامت در بهبودی هم بندازیم: بهبودی قاعدتا یک فرآیند ناشناخته است! ما به قدر تمام عمرمون با بیماری زندگی کردیم و حالا وارد فرایندی ناشناخته شدیم، پر از اتفاقات و تجربیات و احساسات و اصطلاحات و چیزهایی ناشناخته! طبیعی ترین واکنش ذهن ما به چنین ناشناخته هایی ترسه و بارها در مورد این کارکرد مغز صحبت کردیم، مغز برای محافظت از ما مجبوره دائم بگه مواظب باش! اگه این آلارم نبود که نسل ما هزاران سال پیش منقرض شده بود! در پاسخ این آلارم در طول فرایند بهبودی و برای بهبودی، وقتی که مغز میگه از این ناشناخته بترس، ازش تشکر می کنیم اما میریم سراغ بهبودیمون! به همین سادگی. 

نتیجه اینه که بهبودی واقعی رو تجربه میکنیم با تمام ابعادش و معجزه اتفاق می افته! 

تازه اگر بهبودی رو به سراسر زندگی بسط بدیم هم متوجه میشیم ترسهایی که در قدم چهار و پنج بهشون اشراف پیدا می کنیم و اقرارشون می کنیم، همون ترسهای نابجای بازدارنده رو می تونیم با شهامت کنار بذاریم و بزنیم به دل اتفاقات هیجان انگیز زندگی! 

شاید یک روز از این هیجان های شگفت انگیز و تغییرات دلچسبی که با زدن به دل ترسهام به دست آوردم براتون بگم، فعلا در سایه ی گمنامی ادامه میدیم …

 

کانال تلگرام مسیر آرامش، دوازده قدم آرام: این روبرو کلیک کنید شاید باز شه! ورود به تلگرام با یاروشکن 😂 می تونید در تلگرام این رو سرچ کنید : aram12steps

2 comments

  1. تمام بدبختی خود من این بود یا کلا میترسیدم..یا اصلا نمیترسیدم
    تشخیص نمیدادم کجا بترسم و کجا نترسم…همش آدرس اشتباه بیماریم میداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *