نشانه ی روز :

سوال 69 قدم یک / دانش و تجربه گذشته من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشت ؟

خوب باید تبریک بگم بابت پشتکارت که به سوال آخر قدم یک رسیدی (و تا روزی که زنده ایم صدهابار دیگه هر بار با درک و نگاهی جدید به اینجا خواهی رسید … )

اما دانش و تجربه … بذارید اول دانش رو با دانسته ها (knowledge) که در اصل سوال اومده عوض کنم ، اینجوری راحت ترم ، چون برنامه ی ما علمی نیست (اگر چه سراسرش علمه ) ،  تجربیه … هر چیزی یا باید تجربه بشه یا دانسته و درک بشه . 

این سوال از اون سوالاس که در انجمن دو نوع جواب بهش میدن (و بی شک برای هر کسی درکش محترمه ) ، برخی معتقدن دانش و تجربه ی گذشته ی من اگه به کار می اومد که این اوضاع من نمی شد ! و تاثیری در قدمها نداره .

اما من معتقدم دانسته ها و تجربه ی گذشته ی من سرمایه ی آگاهی امروز منه . من تمام راههایی که نمی شد پاک زندگی کرد رو امتحان کردم ! تمام شکست های ممکن رو تجربه کردم ! مقادیر زیادی درد پشتوانه ی امروز من و کارکرد این قدمه … اگر هزاران راهی که مقصد نمی رسید رو نمی رفتم ، امروز اینطور تسلیم وار و آروم این مسیر جدید رو با موفقیت نمی پیمودم . تجربه ی گذشته ی من نشون داد خود اتکایی فکری من (که در قدم یک فهمیدم همه ی آتیش ها از همین فکر بیمار بلند میشه ) راه به جایی نمی بره . فهمیدم چیزی به نام مصرف موفق وجود نداره … اینها همه به من کمک کرد که این مسیر نو یافته رو با قدرت و اشتیاق دنبال کنم و دنبال راه دیگه ای نگردم .

در حقیقت دوستانی که می گن دانش و تجربه ی گذشته ی من به هیچ دردی نخورد هم درست میگن ! همین به هیچ دردی نخوردن نشون می ده که دانش و تجربه ی جدیدی نیازه تا برای من کار کنه ، آگاهی و تجربه ی دوازده قدم …

حالا وقت حرکت به جلوست … حرکت به سمت آگاهی و تجربه ی بیشتر …

حالا که فهمیدم خلأیی درونی دارم که هر چیزی توش ریختم پرش نکرد ، و حالا که می دونم این خلأدرونی با جنسی از نور پر میشه ، وقتشه که به سمت این نور و پر کردن این جای خالی در زندگیم حرکت کنم … به سمت قدم دو

باز هم بهت تبریک میگم که موفق شدی قدم یکم رو کار کنی …

و برام قشنگه که در روزهای پایانی سال 99 و با رسیدن بهار و دیدن اولین شکوفه ها موفق شدم متعهد بمونم و یک دوازدهم مسیر رو طی کنم . دراین مسیر گرمای حضور و لطف خدمت به شما به من روحیه داد و همینجا از راهنما و استاد عزیزم که انگیزه ی بوجود آمدن این فضای بهبودی بود تشکر ویژه می کنم … مرسی که هستید.

کانال تلگرام مسیر آرامش، دوازده قدم آرام: این روبرو کلیک کنید شاید باز شه! ورود به تلگرام با یاروشکن 😂 می تونید در تلگرام این رو سرچ کنید : aram12steps

2 comments

  1. روزانه وبلاگ ت رو میخونم آرام جان. خیلی استفاده میکنم از بیان صمیمی و تجربیات و بینش قشنگت. ممنون ازت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *